El. podlahové vykurovanie - Q-termo Samostatné vykurovacie kábleSamostatné vykurovacie káble sú určené pre inštaláciu na väčšie plochy, alebo ako hlavný zdroj vykurovania v dome. Inštalujú sa do betónovej roznášajúcej vrstvy pod podlahovú krytinu. K ich uchyteniu k podkladu sa používajú fixačné pásky FIX. Vykurovacie káble majú robustnú konštrukciu, dvojitú izoláciu a ochranný oplet proti zásahu elektrickým prúdom. Nie je teda žiadny problém s ich inštaláciou v akomkoľvek vnútornom priestore.


Typy vykurovacích káblov:

Q-TERMO HC 17 (výkon 17 W/bm)

Vykurovací kábel určený na inštaláciu do budov ako hlavný alebo doplnkový zdroj tepla. Odporúčame jeho inštaláciu priamo pod dlažbu alebo kamennú podlahu. Konštrukcia káblu je dvojžilová a k termostatu sa teda zapojuje iba jedným studeným koncom. Inštaluje sa do flexibilnej lepiacej zmesi a na jeho fixáciu k podkladovej vrstve, v potrebnej rozteči, sa používa fixačný pásik (pri anhydridnej zálievke sa používa plastový fixačný pásik).

 

Q-TERMO 2HC 17 (výkon 17 W/bm)

Vykurovací kábel určený na inštaláciu do budov ako hlavný alebo doplnkový zdroj tepla. Odporúčame jeho inštalácii priamo pod dlažbu alebo kamennú podlahu. Konštrukcia káblu je jednožilová a k termostatu sa teda zapojuje dvoma studenými koncami. Inštaluje sa do flexibilnej lepiacej zmesi a na jeho fixáciu k podkladovej vrstve, v potrebnej rozteči, sa používa fixačný pásik (pri anhydridnej zálievke sa používa plastový fixačný pásik).

 

Q-TERMO HC 10 (výkon 10 W/bm)

Vykurovací kábel určený na inštaláciu do budov ako hlavný alebo doplnkový zdroj tepla. Je vhodný k vykurovaniu nízkoenergetických stavieb. Odporúčame jeho inštaláciu priamo pod plávajúcu podlahu, dlažbu alebo kamennú podlahu. Konštrukcia kábla je dvojžilová a k termostatu sa teda zapojuje iba jedným studeným koncom. Inštaluje sa do flexibilnej lepiacej zmesi a k jeho fixácii k podkladovej vrstve, v potrebnej rozteči, sa používa fixačný pásik (pri anhydridnej zálievke sa používa plastový fixačný pásik).


Technické parametre vykurovacích káblov nájdete v následujúcich tabuľkách: