El. podlahové vykurovanie - Q-termo TF 170

   


Zabudnite na chladné rána so studenou podlahou. Elektrická vykurovacia rohož Vám za nízku zriaďovaciu investíciu prinesie príjemný komfort teplej podlahy a pritom ušetrí náklady na vykurovanie.

Výhody vykurovacej rohože Q-termo TF 170:

  • ekonomická a úsporná prevádzka
  • nízka zriaďovacia cena
  • vysoký užívateľský komfort
  • zvyšuje hygienické nároky na priestor, pretože všetka vlhkosť okamžite mizne
  • jednoduchá inštalácia, je veľmi vhodná pri rekonštrukcií bytového jadra (výška rohože len 3 mm, kladie sa do lepidla priamo pod dlažbu)
  • bez údržbová a bezporuchová prevádzka
  • jednoduchá a efektívna regulácia
  • veľmi rýchly nábeh teploty po zapnutí rohože (cca 15 až 20 minút)
  • dlhá životnosť, ktorá môže presahovať 50 rokov
  • záruka 10 rokov


Vykurovaciu rohož TF 170 odporúčame pod dlažbu alebo kamennú podlahu.

Je ideálna ako doplnkový zdroj tepla do kúpeľne, chodby alebo kuchyne.

V akokoľvek bytovom dome je táto rohož jedinou, avšak veľmi efektívnou možnosťou, ako mať teplú podlahu. Dôvodom je veľmi malá hrúbka rohože (len 3 mm) a z toho plynúce veľmi malé navýšenie stavebnej výšky podlahy pri rekonštrukcií bytu (cca 20 – 30 mm vrátane dlažby).

Výkon 170 W/m2 neznamená vysokú spotrebu elektrickej energie. Má, ale vplyv na rýchlosť, za akú sa podlaha zohreje (cca 20 min od zapnutia). Rohože s nižším plošným výkonom spotrebuje rovnaké množstvo elektrickej energie, pretože im dlhšie trvá, pokiaľ dosiahnu požadované nahriatie podlahovej plochy.


Konštrukcia

Vykurovacia rohož je tvorená dvojžilovým vykurovacím káblom zapleteným do bavlnenej rohože. Bavlna je dobre nasiakavá, takže zaručuje ideálne spojenie s flexibilnou lepiacou zmesou a tým sa vytvorí veľmi pevný, a konzistentný podlahový blok. Tak sa absolútne zabráni akémukoľvek poškodeniu podlahy v priebehu jej prevádzky, ako je napríklad vznik vzduchovej bubliny, ktorá môže vzniknúť práve nedostatočným prepojením zmesi s rohožou (vzduchové bubliny môžu negatívne ovplyvniť životnosť rohože). UKÁŽKA INŠTALÁCIE

Konštrukcia káblu je dvojžilová. To znamená, že rohož má iba jeden napájací koniec, ktorým sa pripojuje k termostatu. V praxi to má výhodu, pretože pri pokládke rohože môžeme skončiť kdekoľvek v priestore a nemusíme myslieť na zavedenie druhého konca káblu k termostatu.

Kábel je zabezpečený dvojitou izoláciou a ochranným opletom proti zásahu elektrickým prúdom, takže nie je problém s jeho použitím vo vlhkých priestoroch.

Špičková konštrukcia tejto rohože ju radí na samotný vrchol vo svojej triede.Prevádzkové náklady Q-termo TF 170

Príklad prevádzkových nákladov na priemernú kúpeľňu s elektrickým podlahovým vykurovaním o ploche 2m2(pre výpočet je použitá rohož TF 170/2m2)

Podlaha v kúpeľni je teplá priemerne 5 hodín denne (2 hodiny ráno a 3 hodiny večer).

Vykurovacia rohož je z tejto doby zapnutá približne 3,5 hodín čistého času.

Po dobu 1,5 hodiny je dlažba naakumulovaná teplom a sála.

Priemernú dennú spotrebu spočítame:

3,5h (doba zapnutia rohože) x 0,34 kW (odber/spotreba rohože 2m2) x 0,146 Eur (cena za kWh energie) = 0,173 Eur denne.

Priemernú ročnú spotrebu spočítame:

0,173 Eur (denná spotreba) x 365 = 63,14 Eur za rok

(cenu za prevádzku sa môže líšiť podľa zvolenej tarify. Pre výpočet bola použitá jedna z vyšších sadzieb 0,146 Eur / kWh, pričom optimálnym nastavením tarifov je možné z tejto čiastky ušetriť až 30 %)