El. podlahové vykurovanie - Q-termo TF ALU 60

                  


Výhody vykurovacej rohože Q-termo TF ALU 60

  • ekonomická a úsporná prevádzka
  • nízka zriaďovacia cena
  • vysoký užívateľský komfort
  • zvyšuje hygienické nároky na priestor, pretože všetka vlhkosť okamžite mizne
  • jednoduchá inštalácia (výška rohože len 1,5 mm, kladie sa suchou cestou priamo pod podlahu)
  • bez údržbová a bezporuchová prevádzka
  • jednoduchá a efektívna regulácia
  • dlhá životnosť
  • záruka 10 rokov


Alumíniová vykurovacia fólia TF ALU 60 je priamo určená pre vykurovanie pod plávajúcu podlahu. Fólia sa veľmi ľahko inštaluje suchou cestou. Tzn., že sa fólia iba naformátuje strihaním na daný pôdorys a položí sa na kročajovú izoláciu na betónovej podlahe. Následne sa kladie plávajúca podlaha. Celá inštalácia je realizovaná nasucho, bez použitia lepiacej zmesi. Pri výbere plávajúcej podlahy a kročajovej izolácie dbajte na jej vhodnosť pre pokladanie na podlahové vykurovanie (na akýkoľvek systém podlahového vykurovania).

Hliníková fólia rovnomerne prehrieva celú plochu. Za 60 minút od zapnutia fólie garantujeme rovnakú teplotu na každom cm2 plochy fólie. Výkon 60 W/m2 garantuje vysokú šetrnosť k plávajúcej podlahe. Maximálna teplota na ktorú sa fólia zahreje je 31 ° C, pričom povrchová teplota podlahy nikdy nepresiahne 26 - 27 ° C.

Vykurovacia fólia je veľmi tenká (cca 1,5 mm) a vôbec nezvyšuje stavebnú výšku. Jej použitie je teda vhodné ako pri rekonštrukcii, tak i v novostavbe. Veľmi dobre môže slúžiť ako doplnkový zdroj tepla alebo hlavné vykurovanie. Spotrebu elektrickej energie ovplyvňuje iba tepelná izolácia a použitie vhodnej regulácie.

Konštrukcia

Vykurovacia fólia je tvorená alumíniovou roznášacou vrstvou, bavlnenou fixačnou miežkou a veľmi tenkým jednožilovým vykurovacím káblom, ktorý je k fólií v tesných rozostupoch pevne fixovaný. Takáto konštrukcia fólie zaručuje ľahkú manipuláciu pri inštalácii a veľmi efektívnu prevádzku, pretože hliníková fólia roznáša teplo rovnomerne po celej ploche.

Šírka rohože je 50 cm a je možné ju ľubovoľným strihaním formátovať v pôdoryse miestnosti (vykurovací kábel sa nesmie poškodiť !!! ). UKÁŽKA INŠTALÁCIE

Konštrukcia káblu je vďaka malej hrúbke jednožilová. To znamená, že rohož má dva napájacie konce, ktorými sa pripojuje k termostatu.

Kábel je aj napriek tomu opatrený ochranným opletom proti zásahu elektrickým prúdom, takže nie je problém s jeho využitím vo vlhkých priestoroch.

Špičková konštrukcia a vlastnosti tejto rohože ju radia na samotný vrchol vo svojej triede.