Fotovoltaika - FV produkty

Monokryštalické moduly:

                    

SPV 170                                                                     SPV 175


Multikryštalické moduly:

          

 S 130-SP                                        S 170-SP                                         S 175-SP


Polykryštalické moduly:

          

                      CS 150-P                                       CS 160-P                                        CS 170-P


Zapustené vysoko výkonné solárne články dosahujú účinnosť od 14,5% do 16 % a sú zárukou pre extrémne vysoký ročný energetický výnos solárnych modulov. Aby fotovoltaické (ďalej len „FV“) články odolali aj najtvrdším klimatickým podmienkam, boli články vsadené medzi zákryt z tvrdeného skla a hmotu odliatu z EVA (etylenvinylacetát), ktorá je na zadnej strane uzatvorená z fólie z PVF-PET-PVF. 
Všetky moduly majú optimalizovanú hustotu energie. Skladajú sa zo série zapojených kryštalických solárnych článkov. Uložením článkov do ochranného EVA laminátu a tedlarového zakrytia zadnej strany sú spoľahlivé a chránené proti vplyvom počasia. Modul je usadený do protiskrutového, eloxovaného hliníkového rámu a splňuje tak najvyššie požiadavky na stabilitu a odolnosť proti korózii. Rám umožňuje upevnenie univerzálnymi montážnymi systémami na akúkoľvek plochu, takže nie je potrebné brať ohľad na montážnu výšku alebo odstupy.

Aby sa zabránilo prehriatiu jednotlivých solárnych článkov (Hot-Spot-Effekt) a aby bola zaistená spoľahlivá prevádzka celého FV systému, sú v pripojovacej krabici namontované 2 obtokové (pomocné) diódy. Každý model prejde kontrolou kvality, namerané výkonové dáta sú zaznamenané na zadnej strane modulu.


Jednoduchá montáž

Montáž fotovoltaických panelov je vďaka priateľským riešeniam detailov staticky testovanej spodnej konštrukcie kolektora veľmi jednoduchá a rýchla. Pri strešnej montáži sa po vysunutí niekoľkých škridiel priskrutkujú montážne dosky na krokvy. Strešné kotvy pre spodnú konštrukciu FV panelov sa zavesia na tieto zaťažiteľné montážne dosky. Penová výstuž pod strešnou kotvou efektívne zabraňuje tvorbe zvuku - aj pri silnej záťaži vetra. Potom môže byť strecha znova pokrytá, keďže všetky časti montážnej konštrukcie sú pripevnené na strešných kotvách.Materiál FV článkov

Fotovoltaické panely sa vyrábajú z polovodičových materiálov, ktoré sa používajú v diódach, tranzistoroch a podobne. Dôležité vlastnosti polovodičových materiálov sú vysoká pohyblivosť a dlhá životnosť minoritných nosičov náboja. Tieto požiadavky spĺňa mnoho polovodičov, vo fotovoltaike sa uplatnili predovšetkým:

       -         kremík (monokryštalický, polykryštalický, multikryštalický) 

       -         arzenid gália

       -         telurid kadebnatý

       -         sírnik kadebnatý


Použitie

Fotovoltaické články je možné používať na celoročnú prevádzku, fotovoltaické systémy nevyžadujú priame slnečné žiarenie k tomu, aby fungovali, t.j. sú schopné vyrábať elektrickú energiu aj pri oblačnom počasí aj keď s menším výkonom. Pomocou fotovoltaických systémov sa vyrába elektrická energia, ktorú je možné napojiť na domácu spotrebu. Pri väčších fotovoltaických systémoch na výrobu elektrickej energie je možné túto energiu napojiť priamo do verejnej siete.


Výhody

Je to najčistejšia forma výroby elektrickej energie t.j. nie je škodlivá životnému prostrediu, je nehlučná, bezúdržbová, schopná pracovať bez poruchy dlhé roky, so životnosťou min. 20-30 rokov.