Termoizolačné nátery - SUPERTHERM

              

SUPERTHERM® je termo-keramický izolačný náter navrhnutý tak, aby odrážal teplo a redukoval náklady na energiu. Je jediný keramický náter na trhu, vyvinutý s pomocou NASA.

 

SUPERTHERM® je najúčinnejší a najtrvácnejší termo-keramický náter na trhu. Vďaka jedinečným vlastnostiam a rýchlej návratnosti investície sa stal najpredávanejším keramickým náterom.

 

SUPER THERM® náter porazil v testovaní 25 cm izoláciu z polyuretánovej peny alebo 20 cm sklenenej vatovej izolácie.

Opakované testy VTEC laboratórií potvrdili hodnotenie R-19.3 izolačný faktor.

Rovnaká hrúbka náteru ako pri dávnejších ASTM C236 testoch preukázala stálu blokáciu až 99.5% tepla bez zmeny z ovplyvnenia vlhkosťou a prostredím. Pri skúške bol SUPER THERM® o 240% účinnejší než sklenená vata či minerálna izolácia.

Žiadny iný izolant s hodnotiacim faktorom R-19, či iná keramická farba nemôže toto o sebe tvrdiť.

SUPER THERM® náter je schopný dosiahnuť hodnotu R- 28.5 pri nátere exteriéru a súčasne aj interiéru.

 

Pozor! Už 1,5 % vlhkosti absorbovanej z prostredia, likviduje izolačnú schopnosť vatových izolácii až o 35%! Vlastnosti SUPER THERM® náteru sa vôbec nemenia vplyvom vlhkosti.

SUPER THERM® náter nie je vôbec ovplyvňovaný vlhkosťou ako všetky ostatné typy izolácie.


          

         

SUPER THERM® náter vytvára obal, ktorý sa vôbec neprehrieva, ostáva trvale chladný, môže odolávať až 180-stupňovým teplotám bez porušenia a chráni budovy minimálne na dobu 25 rokov.

 

SUPER THERM® náter udržiava izolačnú účinnosť počas celej svojej životnosti.

 

SUPER THERM® náter a jeho vlastnosti boli dlhodobo skupinovo testované napr. na výrobných halách a budovách . V spoločnosti SONY dokázali na testovaných budovách ušetriť po aplikácii náteru SUPER THERM® až 70% energie za klimatizáciu. Mnohé iné významné spoločnosti potvrdili vlastným testovaním výsledky a rentabilitu investície do izolačného náteru SUPER THERM®. (viď. referencie...)

 

Významnou vlastnosťou náteru SUPER THERM® ktorá prispieva k úspore energií, je vysušovanie muriva. Znížením obsahu vlhkosti samotného stavebného materiálu o 1 %, zvýšime jeho vlastnú izolačnú schopnosť až o 10 %! SUPER THERM ® funguje ako difúzna membrána, ktorá pri vlhkom alebo sychravom počasí uzavrie svoje póry, čím nedovolí vlhkosti vzlínať a naopak pri slnečnom počasí ich otvorí, čím umožňuje transport vlhkosti zo stavebnej konštrukcie smerom von. Odstránenie vlhkosti zvyšuje vlastný tepelný odpor konštrukcie, čo v spojení s izolačnými vlastnosťami náteru vytvára jedinečnú tepelnú ochranu.


           

          

SUPERTHERM® náter bol navrhnutý tak, aby spojil požiadavky pre použitie v priemysle, kde je požadovaná vysoká trvanlivosť, stálofarebnosť, vodovzdornosť, odolnosť proti žiaru, UV stabilita a tuhý, no súčasne aj elastický povrch.

 

SUPER THERM® náter navyše chráni pred koróziou i tým, že po jeho aplikácii nevzniká kondenzácia a následná korózia pod izoláciu ako u iných izolačných materiálov. Korózia pod izoláciou predstavuje mnohomiliardový problém, ktorý ničí drahú priemyselnú infraštruktúru a ktorý spôsobuje prestoje vo výrobe z dôvodu nutnosti vykonávať časté opravy po zlyhaní materiálu. 3- až 4- krát predlžuje normálnu povrchovú životnosť.

 

SUPER THERM® náter disponuje jedinečnými mechanickými vlastnosťami, ktoré umožňujú náteru životnosť min. 25 rokov bez vytvárania vlásočnicových prasklín na povrchu.

 

SUPER THERM® náter bol v NASA testovaný na ohňovzdornosť a bol potvrdený ako extrémne efektívny. NASA Space Flight Center testami potvrdilo jeho “0” povrchovú zápalnosť.

 

SUPER THERM® náter preukázal pri testoch taktiež výnimočnú schopnosť pohlcovať a zastaviť zvukové vlny až do 68%, preto môže byť použitý aj ako zvuková bariéra v budovách.

 

SUPERTHERM® môže byť použitý na kov, betón, murivo a drevo.